Chateau Topolčianky – víno s tradíciou

Víno s tradíciou

Vinárske závody Topoľčianky patria k popredným producentom vín v  Nitrianskej vinohradníckej oblasti s dlhodobými skúsenosťami a tradíciou. Spoločnosť bola založená v roku 1993, nadväzuje na úspešnú tradíciu a svoje výrobky predáva pod ochrannou známkou „Château Topoľčianky“.

550 ha vlastných viníc

Víno a kvalita sa rodí vo vinici, preto spoločnosť investuje veľkú časť finančných prostriedkov do vlastných vinohradov. Celkovo obhospodarujeme 550 ha viníc v Nitrianskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Podstatná časť bola revitalizovaná výsadbou nových mladých viníc, ktoré sa nachádzajú v špičkových polohách.

Šetrným spracovaním hrozna modernou technológiou a pod vedením skúsených technológov prinášame vína, ktoré sa vyznačujú ľahkým, sviežim, odrodovo typickým charakterom. V portfóliu vín je zastúpená široká škála bielych a červených odrôd v kategóriách akostných vín a vín s prívlastkom. Ponúkame vína dostupné širokej spotrebiteľskej verejnosti ako aj vína určené pre segment gastronómie, vína vhodné k archivácii a prívlastkové vína v najvyšších kategóriách.

Kombináciou jedinečnej severnejšej klímy a variabilnosťou pôdnych podmienok sa za dohľadu kvalifikovaných vinárov rodia zaujímavé vína, ktoré o svojich kvalitách presvedčili odborné komisie na domácich a zahraničných súťažiach. Najvyššie úspechy sme si priniesli z Čiech, Moldavska, Talianska či z Francúzska.

5 miliónov litrov vína

Celkovo sa za bránami Château Topoľčianky ukrýva 5 miliónov litrov vína a počas roka vinárstvo opustí zhruba rovnaký počet fliaš.

V priestoroch jedinečnej podpovrchovej sudovej pivnice je od roku 1966 uložených 100 dubových sudov dýchajúcich kúzlom času. Jednotlivé nádoby majú objem od 3000 po 11 000 litrov a zrie v nich 560 000 litrov najkvalitnejších vín. Vďaka jemnej mikrooxidácii prebiehajúcej cez mikroporózny povrch dreva získavajú červené vína správnu štruktúru a zamatovosť.

V modernej časti pivnice nájdete viac ako 100 nerezových tankov s jednotlivým objemom až do 110 000 litrov. Tanky sú vybavené chladením a vďaka tomu dokážeme prebrať dokonalú kontrolu nad procesom riadenej fermentácie.

Potrebu čo najrýchlejšie spracovať hrozno z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti bez straty aromatických látok sme vyriešili rozšírením pivničných priestorov o prevádzku v Štúrove s kapacitou ďaľších 5 000 000 litrov.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu