Čo na Vianoce pre milovníka vína? Horúce tipy z historickej pivnice Salónu vín SR

1. typ

Darujte výnimočný darček svetovej úrovne, darčekový poukaz degustačný program 72 vín za 100 minút

Ak váš milovník vína ešte neskúsil tento program, zaručene ho potešíte. Program je zostavený tak, aby ste ochutnali vína zo šiestich vinohradníckych slovenských oblastí od top slovenských producentov, ktorí sa dostali do Národného salónu vín SR. Váš milovník vína sa bude cítiť ako ryba vo vode, môže si vyberať odrody, výrobcov a vychutnávať vínka v historickej pivnici z 18. storočia, kde sa snúbi historická vitikultúra našej krajiny s modernými vínami,  ktoré získavajú ocenenia na medzinárodných vinárskych súťažiach. Poukaz má platnosť celý rok.

2. typ

Pre náročného milovníka vína odporúčame prémiové vína

Ak máte doma náročného milovníka vína, ktorá sa vyzná v odrodách, chutiach, vie odhadnúť ročník a ďaleko viac, treba už náročnejšie vínka, aby ste mu ulahodili.  Pre neho odporúčame prémiovejšie vínka z Národného salónu vín SR. Týmto určite nič nepokazíte, pretože tieto vínka prešli výberom cez odborníkov vína. Prémiový balíček obsahuje limitované edície vinárov, cuvéečka, ale aj vzácny Tokaj. A navyše všetky vína sú ocenené z medzinárodných a prestížnych vinárskych súťaží AWC Vienna 2020 a Concours mondial de Bruxelles 2020.

narodny-salon-vin-ochutnavka-vin-vinoteka

3. typ

Pre vášnivého milovníka vína

Niečo pre milovníka vína, ktorý miluje víno a rád sa nechá prekvapiť alebo vínka pre celú rodinu na vianočné a novoročné sviatky.
Náš hlavný someliér Peťo Minárik pripravil vínka, ktoré nesmú chýbať na vianočné a novoročné sviatky.  Každý si tam nájde to svoje obľúbené a treba dodať, že sú to vína z Národného salónu vín, a teda vína, ktoré majú punc kvality.
Tieto vínka sa hodia ako darček alebo pre všetkých na prežitie krásnych sviatkov s kvalitným slovenským vínom. Kúpou podporíte slovenských výrobcov.

Čo nájdete v balíčku? Ako sú vínka vyrobené?

Nájdete tam sekt od spoločnosti MOVINO z odrody Pinot blanc, vyrobené tradičnou metódou kvasenia vo fľaši. Milovníkov rizlingov poteší Riesling 2018 od rodinného vinárstva Dubovský & Grančič, ktoré je z honu Nové Hory a zrelo 12 mesiacov vo veľkých dubových sudoch. Druhé biele vínko je tiež z rodinného vinárstva Vins Winery – Chardonnay.  Víno fermentovalo a vyzrievalo 12 mesiacov v drevenom sude na jemných kvasinkách. Chardonnay ušľachtilé a podmanivé v každom vneme.

Prvé červené vínko je od vinárstva VINKOR a to Frankovka modrá. Víno je tmavo rubínovej farby s bohatou kompaktnou vôňou najmä po prezretej slivke a škorici. Chuť je plná, štruktúrovaná s dominanciou kôstkového ovocia. Ďalším červeným je náš slovenský novošľachtenec Dunaj od spoločnosti Chateau Rubáň. Vo vôni dominujú tóny sliviek, zrelej cigánskej višne, trnkového lekváru, slivkového perníku a čerstvo mletých kakaových bôbov. Chuť je príjemne zamatová, dobre štrukturovaná, so sladkými zrelými tanínmi a jemne čokoládovo-vanilínovým charakterom. Na záver je súčasťou balíčka aj Tokaj 3 putňový od spoločnosti Tokaj & Co. Silne aromatické, extraktívne, príjemne sladké.

4. typ

Menší balíček na vianočné a novoročné sviatky

Peťo Minárik, hlavný someliér Národného salónu vín SR myslel aj na tých, ktorým postačí aj menej vín, pre menšie domácností alebo vyhradený menší rozpočet na vínka.
Menší balíček obsahuje 4 vínka, ktoré sú zárukou top kvality z Národného salónu vín SR 2020.
Nájdete tam sekt Pálffy od Víno Nitra, ktorý poteší na Vianoce alebo oslavu  Nového roku. Jemné Veltlinské zelené od Chateu Topoľčianky je pre každú príležitosť. Pinot blanc od Milana Skovajsu pre milovníkov šťavnatých a exotických pinotov. Na záver krásny červený Cabernet Sauvignon od JP Winery, vôňa čučoriedok, černík, ktorá prechádza v chuti do čokoládových tónov a v závere korenistých tónov, ideálna pre zimné teplé večery.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu