Poklad v historickom centre Bratislavy

Naše krásne Slovensko reprezentujeme vďaka kvalitným slovenským vínam a vinárom a sme na to hrdí.  Slovenské vinárstvo má dlhoročnú históriu a naše vína získavajú ocenenia na medzinárodných vinárskych súťažiach. Pridajte sa k návštevníkom z celého sveta, zažite a ochutnajte slovenskú vinársku kultúru priamo v historickom centre Bratislavy.

narodny-salon-vin-vinoteka-ochutnavka-vin

100 top slovenských vín na jednom mieste

Prečo by ste určite mali navštíviť Národný salón vín?

  • U nás nájdete unikátny výber vín. Všetky vína prechádzajú prísnym výberom počas súťaže, ktorá sa organizuje ako finále súťažných degustácií vín, uskutočnených na Slovensku v danom roku.
  • Kolekcia Národného salónu vín Slovenskej republiky je reprezentatívnym výberom najlepších slovenských vín, ktoré nájdete v historickej pivnici Apponyiho paláca v Bratislave, v časti Múzea vinohradníctva a vinárstva.
  • Vína môžete ochutnať v degustačných programoch s profesionálnym someliérom
  • Vína si môžete zakúpiť za najnižšie ceny v bratislavskom Starom meste, a to v jedinečných priestoroch Národného salónu vín alebo v našom e-shope.

Vinárske degustácie a unikátne zážitky

Národný salón vín Slovenskej republiky je najvyššou súťažou vín vyrobených na Slovensku z hrozna dopestovaného u nás. Organizátorom a odborným garantom súťaže je Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska. Naším cieľom je prezentovať top 100 slovenských vín, ktoré sa umiestnili v najvyššej súťaži vín.

Národný salón vín spolupracuje aj s Úniou enológov Slovenska a s Asociáciou someliérov Slovenska. V rámci prezentácie slovenských vín organizujeme vlastné podujatia, kde vám prinášame zaujímavé informácie zo slovenskej vitikultúry, bohatej vinárskej histórie a moderného vinárstva.

Ponúkame aj populárne programy ako je ochutnávka 72 najlepších slovenských vín za 100 minút, či riadená degustácia s profesionálnym someliérom.

narodny-salon-vin-vinoteka-ochutnavka-vin

Spoznajte náš tím

Peter Minarik - somelier
Peter Minárik

hlavný someliér

Viac informácií >>

Bronwyn Kedrick - somelierka
Bronwyn Kendrick
Michaela Jezikova - marketing
Michaela Ježíková

marketing a propagácia

Viac informácií >>

Jarka Pátková
Jarka Pátková

výkonná riaditeľka

Viac informácií >>

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Menu