Dozrievame do krásy už 30 rokov

Ochutnávka tokajských vín – Jaroslav Ostrožovič

Prednáška o Tokaji –  jedinečná apelácia (Ing. Katarína Furdíková, PhD.)

Mnohí ľudia, najmä cudzinci, nevedia, že Tokaj patrí nielen Maďarsku, ale  menšia časť tohto územia prináleží Slovensku. Tokaj má vulkanické podložie, je to oblasť, ktorá dáva jedinečné vína vyrábané prísnym technologickým postupom už od 14. storočia. Sám francúzsky kráľ Ľudovít XIV. potvrdil svojím výrokom, že z Tokaja pochádza jedinečné víno:  „Tokaj je kráľom vín a vínom kráľov.“

Príďte ochutnať ako chutí Tokaj od vinára Jaroslava Ostrožoviča, ktorého vína nám robia krásne meno vo svete na medzinárodných vinárskych súťažiach, kde pravidelne vyhrávajú šampiónov a zlaté medaily.

Táto degustácia bude o to výnimočnejšia, že v jej úvode sa dozvieme viac o Tokaji v podaní odbornej asistentky z Ústavu biotechnológie FCHaPT STÚ  Ing. Kataríny Furdíkovej, PhD.

Kto je  vinár Jaroslav Ostrožovič?

Spoločnosť Jaroslava Ostrožoviča je vinárstvom s 30 ročnou tradíciou. Z malej rodinnej firmy vybudovali manželia Ostrožovičovci stabilné vinárstvo s celým zázemím pre výrobu vína.  Na Tokaji obhospodarujú 58 hektárov vlastných vinohradov systémom integrovanej produkcie,  ktorá  je šetrná k ľuďom aj k prírode.

Kedy: 27. 2. 2020

O koľkej: 18.00 – 21.00 h

Kde: Národný salón vín SR, Radničná 1, Bratislava, Apponyiho palác

Lístky: 25 eur vstupné (degustácia, výklad, záhryz)

  • online cez náš e-shop.
  • osobne: Národný salón vín SR, Radničná 1, Bratislava

Viac info:

marketing@salonvin.sk

02/4552 99 67

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu