JP Winery – vinárstvo z Vinodolu

História vinárstva

V roku 1994 bola založená firma Agrovinol ktorá postupnými krokmi  obnovovala staré , zanedbané vinohrady za nové perspektívne. Stálo to veľa úsilia a námahy aby sme mohli zachovať a rozvíjať tradíciu výroby vína vo Vinodole. Postupnými investíciami do technológie zvyšujeme produkciu a kvalitu našich vín.

V roku 2018 sme vytvorili novú originálnu značku nášho vinárstva s názvom Jankacký Podhorský.

V súčasnosti obhospodarujeme vyše 90 ha viníc v Nitrianskej vinohradníckej oblasti.

Sme presvedčení,  že vinohrady a výroba vína do Vinodolu rozhodne patria .Preto sa snažíme naďalej  rozvíjať túto oblasť a vyrábať kvalitné akostné odrodové vína a akostné vína s prívlastkom z vlastných vinohradov.

Vinohrady

Uplynulo už mnoho storočí od vtedy, čo snáď prví obyvatelia našej vlasti, kultúrne vyspelí Kelti, vysadili i na našom území prvé vinice. K tejto tradícii pestovania viniča sa dodnes hlási i naša vinohradnícka obec Vinodol, ktorej rodný list siaha ďaleko do 12. storočia.

Naše vinohrady sa rozprestierajú na juhozápadnom svahu na východ od obce Vinodol. Celkovo obrábame 91 hektárov vlastných viníc ktoré sú rozdelené medzi vinicu Nová a Petecká hora.

V roku 2016 sme realizovali poslednú čast reštrukturalizácie starého vinohradu.

V celkovej výmere 15 hektárov mladých viníc sme doplnili sortiment novými odrodami ako napríklad Muškát Moravský, Silván zelený, Devín, Dunaj ale aj osvedčené odrody vhodné pre náš terroir či už to je Cabernet Sauvignon alebo Chardonnay.

Pôdne typy sú charakteristické dlhým slnečným svitom, veľkým počtom letných dní, preto je táto oblasť vynakajúca na pestovanie viniča. Patrí jej aj prívlastok „najrozmanitejšia,“ vďaka najrôznorodejším prírodným podmienkam, ovplyvňujúcich pestrosť produkovaných odrôd.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu