Júnové inšpirácie alebo leto klope za dverami

Inšpirácie pre slnečné dni

Jún je tu a s ním aj slnečné dni, teplé večery a príležitosti na trávenie času vonku s priateľmi a rodinou. Ak hľadáte ideálne vína na tento krásny mesiac, máme pre vás skvelé tipy vína, ktoré sa dokonale hodia na júnové počasie. Nechajte sa inšpirovať naším výberom a užite si leto s pohárom kvalitného vína v ruke!

Ľahké muškátové odrody

V teplom počasí oceníme ľahké muškátové tóny s citrusovým nádychom. Nájdeme ich v Iršai Oliveri, v Muškáte moravskom či jemnejšie v Muller Thurgau. Tieto odrody sa zberajú medzi prvými odrodami a dosahujú nižšiu cukornatosť. Príjemné ovocné tóny potešia v letnom počasí.

Ružové vína, kráľovné leta

Aj keď oficiálne nemáme ešte leto, letné počasie už pociťujeme na vlastnej koži. Rosé či ružové vína, ktoré Slovensko veľmi pekne prezentuje a získava prestížne ocenenia na medzinárodných vinárskych súťažiach nepochybne k tomuto počasiu patrí. Na Slovensku vyrábame svieže rosé, ktoré sa vyrába z tmavých bobúľ, ktoré sa hneď spracúvajú, výsledkom je svieže, lahodné rosé. V ústach maliny, jahody, čerešne a smotanový záver.

Bublinky

Asi najväčšej popularite v teplejšom počasí sa tešia šumivé, perlivé vína, frizzanté, proseco.  Na Slovensku milujeme bublinky, lebo tu máme spoločnosť Hubert, ktorá nás už vyše 200 rokov zásobuje šumivými, perlivými vínami. Bratislava je jedným z prvých miest po Francúzsku, ktoré začalo vyrábať šumivé vína tradičným spôsobom.

Aké je rozdiel v bublinkách?

  • Šampanské: Z Francúzska, často komplexné s tóny kvasiniek, citrusov a orechov, s jemnými a pretrvávajúcimi bublinkami.
  • Prosecco: Z Talianska, ľahké, svieže a ovocné s chuťou zelených jabĺk a hrušiek, s väčšími bublinkami.
  • Cava: Zo Španielska, môže byť podobná šampanskému, často s kvetinovými a citrusovými tónmi.
  • Asti Spumante: Z Talianska, sladké a ovocné, ideálne k dezertom.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu