Odporúčame vínka na Veľkú noc

Hlavný someliér Národného salónu vín SR

Peťo Minárik je hlavným someliérom Národného salónu vín SR už štvrtý rok. Vyzná sa v tom, aké vínka sa hodia na akú príležitosť alebo aké vínka chutia jednotlivým národnostiam, pretože Národný salón vín SR navštevujú ľudia z celého sveta a každý má svoje špecifické chute a požiadavky.  Na Veľkú noc pripravil výber vín, ktorý by nemal chýbať na sviatočnom stole a poteší všetkých členov rodiny a známych.

 

Aké sú to vína?

Rizling rýnsky od Milan Skovajsu, kde vyniká typická rizlingová odrodovosť. Pre milovníkov aromatických odrôd je tu Tramín červený, ktorý je v polosuchej forme od Chateau Topolčianky , zacítite vôňu bielych ruží. Z ružových vín Peťo vybral  Frankovku modrú rosé od Víno Matyšák, kde cítiť najmä tóny malín. Z červených vín si pochutnáte na Dunaji, kde vynikajú tóny lesného ovocia, tmavého bobulovitého ovocia a na záver tmavá čokoláda. Na záver ako dezertné víno:  Tokaj cuvée Mystéria od vinárstvo Ostrožovič, ročník 2018, ľadové víno s krásnymi aromatickými tónami vo vôni aj v chuti, odporúčame podávať dobre vychladené.

🥇Garancia kvality slovenských vinárov vyberaná v striktnej najvyššej slovenskej vinárskej súťaži Národný salón vín SR.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu