Predium Vráble – ochutnávka vín v Národnom salóne vín SR

Ochutnajte vína z produkcie Predium Vráble v Národnom salóne vín SR

Prídite ochutnať vínka z nového vinárstva Predium Vráble, ktorého vysoká kvalita svedčí o tom, že sú už druhým rokom súčasťou kolekcie Národného salónu vín SR.

Ochutnáte 8 vín, tohto unikátneho vinárstva, ktoré je založené na ekologickosti a čo najmenšej manipulácii s hroznom, aby vynikla čistota a typickosť danej odrody.

Stretávame sa 27. 10. 2022 o 18.00. 

Degustáciu povedie technológ, Ing. Jozef Záhorský.

Vstupenka

Vstupenka na podujatie je tradične 15 eur/osoba, obsahuje:

  • degustácia 8 vzoriek vína
  • občerstvenie
  • odborný výklad

O Predium Vráble

Predium Vráble je mladé vinárstvo, ktoré už druhý rok po sebe je súčasťou kolekcie Národného salónu vín SR. Ich kvalita je podčiarknutá ekologickou starostlivosťou o surovinu.

Myšlienka spoločného projektu vybudovať vinárstvo s vlastnými vinohradmi na Slovensku vznikla pri poháriku dobrého vína s priateľmi. Vinárska rodina z Moravy a rodák z Nitry spolu začali hľadať vhodnú lokalitu pre jedinečný spoločný projekt.

Oslovili ich Vráble a ich okolie, ktorých vinice a vynikajúce víno boli známe už od pradávnych čias. V tridsiatych rokoch minulého storočia tu bola na viničnej hore časti Predium vinica rodiny pána Shicka, významného vrábeľského podnikateľa. Zamilovali  sa do tohto malebného južného svahu a rozhodli sa nadviazať na slávnu vrábeľskú vinohradnícku tradíciu.

Degustáciu povedie enológ, Ing. Jozef Záhorský

Tak, ako príroda ovplyvňuje kvalitu úrody hrozna vo vinohrade, tak človek mení jej hodnotu na ušľachtilý nápoj.Práve ten človek sa nazýva enológ. Enológ je dôležitou súčasťou pri výrobe kvalitného vína. Jeho náplň práce je víno nielen chutnať, ale aj dohliadať nad celým procesom výroby. Musí ho šperkovať do podoby, akú nájdete na pulte predajní, vinoték a reštaurácií.

Jozef Záhorský, je skúsený vo svojom odbore, vyštudoval chemicko-technologickú školu v Prahe, zameranie kvasné technológie a vinárstvo. Už v mladom veku sa zaujímal o vinárstvo, kedže vyrastal v poprednej vinohradníckej oblasti vrábelského rajónu. Má nespočetné množstvo skúseností, ktoré nabral na cestách za vínom až na Nový Zéland . Strávil tam nie jednu kampaň.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu