Predstavujem vinárov Národného salónu vín SR: Vinárstvo Adam Sýkora

Príbeh vinárstva

Vinárstvo Adam Sýkora je butikové vinárstvo, ktoré sa nachádza v obci Grinava, kde momentálne po 14tich rokoch dokončuje svoju výrobnú budovu.

Filozofiou vinárstva je kvalitné víno z kvalitných zdrojov, kde sa hroznu darí najlepšie. Adam robí tradičnú líniu, kde nájdete odrody: Silvanské zelené, Veltinské zelené, Rizling rýnsky, rosé či červené vína, potom je to edícia mladých vín, ktorá je známa pod značkou Svätokatarínske víno a limitované edície. Adam rád víno posúva ďalej a pomáhajú mu v tom školenia a učenie sa od tých najpovolanješích a to skúsených slovenských či zahraničných vinárov a enológov.

Pinot noir v Národnom salóne vín SR

Limitované edície sú vína, ktoré sú vhodné pre skutočných „fajnšmekrov“ vína. Vína, ktoré sa vyrábajú iba v menších počtoch, ale za to vo veľmi vysokej kvalite. Je to Pinot noir, ktoré je aj v súčasnej kolekcii Národného salónu vín SR, krásna rubínová farba, višne, čerešne a škoricový záver. Do limitovanej edície zapadá Silvanské zelené, ktoré zrelo v agátovom sude či Silvanské zelené orange – vyrobené metódou oranžových vín. Rebel – je cuvée, ktorému sa venuje Adam od počiatku vinárstva a je to cuvée Frankovky modrej, Cabernet sauvignon a Alibernetu z najlepších ročníkov, vyzrievané v barikovom sude. Zaujmu Vás aj krásne etikety, každá je unikátna a premyslená do detailov, aby odrážala charakter daného vína.

Nová degustačná miestnosť, nové vinárstvo - nová story

Iba asi 25 km od Bratislavy, medzi Svätým Jurom a Pezinkom je obec Grinava, kde má vinárstvo Adam Sýkora modernú degustačnú miestnosť s terasou a v pozadí už prebiehajú dokončujúce práce nového vinárstva.

Trvalo to dlhé roky, ale nový začiatok vinárstva s dvoma degustačnými miestnosťami, výhľadmi na vinohrady je už na dohľad.

Vína Adam Sýkora vyhrávajú národné i medzinárodné súťaže, najmä Silvanské zelené, ktoré je srdcovou odrodou Adama Sýkoru.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu