Predstavujeme vinárov Národného salónu vín SR – Angel Wines

Filozofia Angel Wines

Moderná technológia, šetrný prístup k spracovaniu hrozna a láska, ktorá nesmie chýbať od začiatku až do konca pretvorí strapec hrozna v nádherný zamatový mok. Na zdravie priatelia!

Príbeh Angel Wines

„Už od malička bolo mojim snom vyrábať neobyčajné vína. S odstupom času môžeme konštatovať, že sa mi to podarilo. Jasne som videl predstavu v tom, že svoje vína chcem tvoriť so svojim synom Patrikom. Nemyslel som však že sa moje vinárstvo bude volať Angel wines. Od 4.3.2014 po smutnej udalosti keď som prišiel o svojho milovaného syna, zostal som na výrobu sám. Preto som aj názov vinárstva nazval Angel wines, aby som aspoň v názve mal jeho podporu.

Môj príbeh nie je na prvý pohľad typicky vinársky, pretože žiaden z mojich predkov sa nevenoval výrobe vína. Mne však premena hrozna na víno tak učarovala, že som sa jej začal venovať skutočne seriózne.

Odhodlať sa vyrábať víno nie je záležitosť niekoľkých dní. V človeku to niekedy drieme aj roky. Najskôr treba získať potrebné vzdelanie, informácie a určite aj prax. Mne v tom výrazne pomohla moja dcéra. Vybral sa za ňou do Austrálie, kde s manželom, ktorý pochádza z Talianska, prevádzkujú gastro zariadenia. Keďže jedlo a víno sú na Apeninskom polostrove doslova náboženstvom, veľa som sa od nich dozvedel. Pomohli mi aj dostať sa na niekoľko mesiacov do tímu jedného z miestnych vinárstiev, ktorých vína majú aj na svojej vínnej karte. Tam som získal veľmi cenné poznatky ako šetrne pristupovať k hroznu a vínu, a ktoré kroky sú pri výrobe dôležité. Austrálski vinári sú veľmi priateľskí, a tak boli ochotní prezradiť mi aj to, čo by inému zatajovali. Takto podkutý som sa vrátil na Slovensko a začal postupne zúročovať vedomosti, získané na opačnej pologuli.“ (Vladimír Turčan)

Aké sú vína Angel Wines?

Vína Angel Wines sa pravidelne dostávajú do kolekcie Národného salónu vín SR, čo svedčí o vysokvej kvalite. V tomto ročníku si môžete pochutnať  na Frankovke modrej, 2019.

Aká je Frankovka modrá, Golden collection, 2019?

Víno sýtej tmavočervenej farby, bordového odtieňa s intenzívnou vôňou čiernych prezretých moruší a čerešní, zaodetých do príjemného škoricového závoja. Chuť vína je šťavnato ovocná, s dominanciou tónov moruše, ktoré sú podporované tónmi čerešní a sliviek. Je to temperamentné víno, južanského charakteru, typické súhrou jemných kyselín a tanínov, ktoré sú podporované zamatovo korenistou dochuťou mliečnej čokolády, škorice a sladkého drievka.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu