Putovanie Slovenskom – online degustácia

Doprajte si bezpečné stretnutie s priateľmi pri vínku

Pridajte sa aj so svojimi priateľmi na našu online degustáciu: Putovanie Slovenskom s historikom a someliérom Martinom Hrubalom. 

Online sa stretávame každý mesiac a vybudovali sme komunitu milovníkov vína, ktorých okrem chutí a vôní, ktoré vo vínach cítime zaujíma viac: história, technológia, chcú sa dozvedieť viac. Ak si hladní za hlbšími informáciami o víne, ale chcete sa aj zabaviť, toto je to správne  miesto.

Ochutnajte výber vín z piatich slovenských vinohradníckych oblastí z Národného salónu vín SR 2021. Riadená online degustácia 5 vín bude v piatok 11.2.2022 o 18.00.

  • Dozviete sa zaujímavosti a pikošky z histórie vína a prechutnáme top slovenské vínka z piatich slovenských vinohradníckych oblastí, každá je iná, výnimočná.

Degustáciu povedie PhDr. Martin Hrubala, PhD. historik, someliér a riaditeľa v jednej osobe. Pripojí sa aj vinár, čoskoro dáme vedieť.

Aké sú výhody online degustácie:

  1. Bezpečne z pohodlia domova sa prijemne zabavíš a spoznáš nových milovníkov vína 🙂 z celého SR, z Čiech, …
  2. Ochutnáš top slovenské vínka, vyberieš si menší alebo väčší balíček, podľa svojej chuti a preferencií alebo iba vstup na degustáciu
  3. Naučíš sa zaujímavosti a „pikošky“ od odborníka na víno Martina Hrubalu
  4. Spoznáš prizvaného vinára
  5. Online má svoje veľké výhody, nemusíš riešiť taxík domov z degustácie, odpojíš sa a pripojíš, kedy máš chuť 🙂

Ako funguje online degustácia?

  1. Veľmi jednoducho. Objednaj si vínka, ktoré chceš degustovať: malý balík, veľký alebo iba vstup na online degustáciu.
  2. Vína ti doručí kuriér bezpečne až ku dverám domov.
  3. Emailom ti príde link, pripájame sa 11.2.2022 o 18.00 do 19.30.
  4. Potrebuješ: PC, ( tablet, telefón) a pripojenie na internet, zachladiť vína, keď prídu (biele, ružové), poháre na víno, otvárač, občerstvenie a dobrú náladu 🙂

*Zmena programu, skladba vín a vedenie online degustácie vyhradené.

Kto je Martin Hrubala?

Vyštudoval históriu na Katedre histórie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave (1996-2001). Od roku 2003 pracoval ako historik v Malokarpatskom múzeu v Pezinku. Okrem iných tém sa venuje dejinám vinohradníctva a vinárstva.

Po získaní štipendia Nadácie Roberta Boscha (Carl Friedrich Goerdeler – Kolleg) praxoval v rokoch 2007-2008 ako stážista vo Falckom historickom múzeu v Speyeri, na Zväze múzeí spolkovej republiky Rheinlad-Pfalz v Ludwigshafene a na Oddelení vínneho trhu a marketingu v Štátnej vinohradníckej doméne Oppenheim. Tu absolvoval aj someliérske kurzy. Od roku 2013 pôsobí ako riaditeľ Malokarpatského múzea v Pezinku.

Je aktívnym someliérom. Okrem iných, ponúka širokej verejnosti aj zážitkové degustačné programy v úplnej tme či pri rôznych farbách a hudbe. Šesť rokov viedol Odbor Dejiny vinohradníctva, vinárstva a someliérstva v rámci Akadémie tretieho veku v Pezinku. Dlhodobo spolupracuje ako lektor so Slovenskou vinárskou akadémiou v Pezinku.

Martin Hrubala, Malokarpatske muzeum PK

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu