Vianočné inšpirácie

Vínka pre náročného milovníka vína

Možno sa zdá málo, ale dve vysoko kvalitné vínka, ktoré si hneď získajú srdcia náročných milovníkov vínka.

Pinot noir od malého vinárstva Angel wines, ktoré produkuje 10000 fliaš/ročne, zamerané na vysokú kvalitu bolo v rozstrele na šampióna. Elegantne zvládnuté Pinot noir, ktoré je vysokou školou vinára, bravúrne zvládol vinár pán Turčan.

Rizling rýnsky club 1271 je ďalší skvost, ktorý ocení náročnejší milovník vína od Zámockého vinárstva Šimák. V najvyššej kvalite s jemným dotykom botrytis. Ušľachtilá vôňa a chuť sľubujú zážitok v čase, v ktorom Vám ukážeme, akí by sme chceli byť až raz dospejeme ako to víno, nekompromisní, dynamický a svieži.

Vína pre romantika

Balíček pre romantika začína Noirseccom od Chateau Topolčianky. Ľahký nápoj vyrobený v štýle prosecca poteší ako prípitok alebo len tak na zimné popíjanie pri vianočnom stromčeku. Hrozno pochádza zo Strekova, ktoré patrí k najkvalitnejší oblastiam pre dopestovanie hrozna.

Chateau Rubáň Grand – prémiové červené víno vyrobené z výberu najlepších sudov ročníka, ktorý bol pre červené vína najlepší za posledné desaťročie. Víno bolo vyrobené s dokonale zrelého, cibébovatelného hrozna, odrôd Dunaj, Alibernet a Frankovka modrá oberaného pri priemernej cukornatosti 26 °NM. Vína samostatne fermentovali na celých bobuliach, vo vinifikátoroch po dobu 4 týždňov a po vylisovaní vyzrievali v menších aj väčších dubových sudoch po dobu 30 mesiacov.

Grand Riesling Villa Luka – MOVINO. Typický predstaviteľ „ryňákov“, s petrolejovým nádychom vo vôni. V chuti možno nájsť delikátny súzvuk kyselín a jemného zvyškového cukru. Víno má príťažlivú zlato-zelenú farbu. Vyzrievalo a zharmonizovalo sa 15 mesiacov v drevenom sude. Vhodné aj na ďalšie zrenie vo fľaši.

Vína pre umeleckú dušu

Tento balíček vín poteší umeleckú dušu. Nielen kvalitné vínka, ale aj umelecké prevedenie etikiet.

Sekt Matyšák brut. Základom tohto sektu je assemblage odrôd Rulandské biele, Chardonnay a Rulandské modré blanc de noir. Má vanilkovo-krémový buket a sviežu ovocnú chuť s bohatým osviežujúcim perlením. Je dorobený tradičnou metódou sekundárnej fermentácie známou od 17. storočia, kedy mních menom Dom Perignon objavil spôsob výroby šumivých vín. Od tých čias sa metóda zachovala a využíva sa dodnes ako klasická francúzska metóda výroby šumivých vín. Touto metódou sa penivosť a perlivosť sektu získava vplyvom sekundárnej fermentácie ušľachtilých kvasiniek, kde vzniká prirodzený pretlak CO2.

Pinot blanc Art in Glas – Zámocké vinárstvo. Víno sa rodí vo vinici, dospieva v pivnici a do sveta kráča v sklenenej fľaši. Duša vína tam spí a čaká na svojho objaviteľa, skutočného znalca. Takým bol aj Štefan Šimák, vášnivý zberateľ umeleckéhom skla a milovník dobrého vína.  Pinot Blanc v edícii ART IN GLASS predstavuje dve odlišné a pritom tak blízke umenia, ktoré sa nachádzajú v priestoroch Pezinského zámku. Galéria moderného skla patrí medzi najväčšiu súkromnú zbierku v Európe a víno majstra vinára Romana Janouška je tekuté umelecké dielo.

Rudava – Chateau Modra. Rudava patrí medzi slovenských novošľachtencov,  na ktoré sa vo veľkej miere zamierava Chateau Modra. Rudava je ročník 2019 s krásnym potenciálom zrenia, ale už teraz v nej nájdete tóny čierneho prezretého ovocia a korenisté tóny na záver.

Vínka pre vianočný typ

Štyri vínka, ktoré stelesňujú v sebe vianočného ducha. Od sektu, cez bio dynamické víno, ovocnú Frankovku modrú až po dezertné tokajské víno, všetko, čo nesmie chýbať počas vianočných sviatkov.

Sekt Cuvée Chateau Rubáň

Svieži príjemný sekt z roku 2018 je šumivá bomba na vianočný stôl, hrozno pochádza zo Strekova, ktoré praje kvalite.

Dominus – Víno Domin & Kušický

Krásne cuvée z naturálneho vinárstva Domin & Kušický z odrôd: Cabernet Sauvignon, Merlot a Hron zo Stredoslovenského vinohradníckeho regiónu, vyrobené šetrne k prírode.

Frankovka modrá – Zámocké vinárstvo

Pod 800 ročnými klenbami pivníc Pezinského zámku víno vyzrievalo 36 mesiacov v barikových sudoch. Spoločným menovateľom vôni a chutí je elegancia a harmónia. V nose hľuzovka s čokoládou a škoricou, na jazyku šťavnaté médium plné kôstkového ovocia. Obsažná chuť nie a nie skončiť v rozhovore, ktorý kráča za dokonalosťou. Je príbehom slovenského vína s ambíciou zotrvať na svojom vrchole bez obmedzenia časom a priestorom.

Tokajský výber 6 putňový – Ostrožovič

Aristokratický tehlovo-oranžový jantár s rubínovými žilkami v odtieňoch čierneho zlata. Vzácne víno, ktoré sa vyrába iba v mimoriadne priaznivých ročníkoch z ručne oberaných hrozienok – cibéb. Intenzívna botrytická vôňa s notami sušených ďatlí, lipového medu a pražených lieskovcov sa snúbi s bohatou extraktívnou a sladkou chuťou hrozienok, pomarančového džemu a sladkého drievka. Veľmi dlhá dochuť z každej kvapky s veľmi dlhým potenciálom zrenia.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu