Aký je mesiac február? Oslava lásky a tradície v pohári

Chladný február plný lásky

Február, mesiac plný zimnej poézie a tichých večerov, kedy sa príroda pripravuje na prebudenie, je ideálnym obdobím na to, aby sme si dopriali chvíle pokoja a užili si kvalitné slovenské víno. Prečo práve v tomto mesiaci? Február je nielen mesiacom lásky, vďaka oslavám svätého Valentína, ale aj obdobím, keď mnohé vinárstva začínajú s prvými krokmi smerujúcimi k novej vinárskej sezóne.

Aké vínka chutia vo februári?

Pre milovníkov bielych vín je ideálnou voľbou v tomto období plné a aromatické víno s vyšším obsahom alkoholu, ktoré dokáže príjemne zahriať. Vína ako Chardonnay alebo Rizling rýnsky z Južnoslovenskej alebo Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti sú skvelou voľbou. Ich bohaté arómy zrelého ovocia a jemná kyselinka dodávajú pocit sviežosti aj v chladnejších dňoch. Pre tých, ktorí dávajú prednosť červeným vínám, je ideálnym výberom plné, teplé a korenisté víno, ktoré môže dokonale doplniť večerné posedenie pri krbe. Červené vína ako Frankovka modrá alebo Cabernet Sauvignon z Nitrianskej alebo Východoslovenskej vinohradníckej oblasti ponúkajú hlboké tóny červeného ovocia, korenia a sú zároveň dostatočne robustné, aby zahriali každého milovníka vína. Nesmieme zabudnúť ani na sladké vína, ktoré sú ideálnym spoločníkom k zimným večerom. Tokajské vína sú známe svojou výnimočnou sladkosťou a komplexnosťou chutí, ktoré môžu byť skutočným potešením pre zmysly. Pohár vynikajúceho tokajského vína môže byť dokonalým spôsobom, ako osláviť príchod blížiacich sa jarných dní.

Zahrejte sa slovenským vínom

Pri výbere vína vo februári je dôležité myslieť na to, že víno by malo byť nielen príjemným doplnkom k večeru, ale aj zdrojom tepla a pohody v chladnejšom období. Či už uprednostňujete biele, červené alebo sladké vína, vždy je dôležité vyberať kvalitné slovenské vína, ktoré vás nielen zahrejú, ale aj očaria svojou jedinečnou chuťou a arómou.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu