Na akých vínkach si pochutnať v januári?

Zahriať sa s pohárom vína

Zima je časom, keď sa príroda odpočíva a my sa snažíme nájsť teplo nielen v objatí teplých svetrov, ale aj v pohári dobrého vína. Január je mesiac nových začiatkov, a preto je ideálny na to, aby sme objavili niečo nové, niečo, čo nás príjemne prekvapí a zohreje v chladných večeroch. Slovenské vína sú ako poklad ukrytý v srdci Európy, ktorý len čaká na to, aby bol objavený.

Národný salón vín SR

Národný salón vín Slovenskej republiky je ako výkladná skriňa toho najlepšieho, čo naše vinohrady ponúkajú. Top 100 slovenských vín je kolekcia, ktorá predstavuje špičku v produkcii vína na Slovensku. Tieto vína sú vyberané s láskou a starostlivosťou, aby reprezentovali bohatú paletu chutí a aróm, ktoré naše klíma a pôda dokážu ponúknuť.

Biele, ružové, červené či prírodne sladké víno?

Keď hovoríme o víne na januárové večery, mali by sme siahnuť po tých, ktoré sú plné a bohaté na chuť. Červené vína sú ako stvorené na to, aby vás zahriali, a to nielen svojou teplotou podávania, ale aj komplexnosťou chutí. Predstavte si, ako si otvárate fľašu krásneho rubínového Modrého Portugalu alebo sviežeho Frankovky modrej. Ako víno naliehate do pohára, vychutnávate jeho vôňu, ktorá vám pripomenie lesné plody, čiernu čerešňu a možno náznak čokolády alebo vanilky z vyzrievania v dubových sudoch. Alebo sa možno chcete v januári rozmaznávať a siahnete po niečom ešte výnimočnejšom – čo tak skúsiť víno z oblasti Tokaj? Tokajské samorodné víno, ktoré je známe svojou komplexnou sladkou chuťou, s náznakmi medu, sušeného ovocia a kvetinových tónov, je ako objatie pre dušu. Biela vína tiež nájdu svoje miesto na januárovom stole. Napríklad Rizling vlašský alebo Chardonnay s plnším telom a nižšou kyslosťou môžu byť skvelou voľbou k večeru. Ich bohaté ovocné charaktery sa môžu krásne spájať s jedlami, ktoré sú typické pre zimné obdobie, ako sú pečené mäsové pokrmy alebo krémové polievky.

Keď si vyberiete víno z top 100 slovenských vín, môžete byť istí, že máte v ruke niečo, čo prešlo prísnym výberom a reprezentuje to najlepšie, čo môžu naše vinice ponúknuť. Každé víno z tejto kolekcie rozpráva príbeh svojho regiónu, svojho vinohradníka a ročníka, v ktorom bolo vyrobené. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek víno z tejto prestížnej kolekcie, január je časom, kedy si máme dopriať chvíle pokoja a užívať si jednoduché potešenia života – ako je pohár výborného slovenského vína. A keď vychutnávate každý dúšok, nezabudnite, že každé víno má svoj príbeh – príbeh, ktorý môže byť aj príbehom vašich januárových večerov.

narodny-salon-vin-vinoteka-ochutnavka-vin

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu