„Náš život je víno.“ Dubovský & Grančič – rodinné vinárstvo zo Svätého Jura

Náš príbeh

Vinárstvo Dubovský & Grančič – Vinohradnícka história oboch našich rodín siaha až do roku 1677, kedy sa narodil prapraprastarý otec prababky Grančičovej. Tá sa v roku 1921 vydala za Jána Grančiča, čím sa spojili dva takmer bezvýznamné ale pracovité rody. Dnes sme 8. generácia vychádzajúca z tejto tradície. 

Predkovia Bohumila Dubovského (rodina Fialová) mali už v 19. storočí takmer hektárový vinohrad nad Svätým Jurom.

Poznali sme sa už od detstva, no víno nás spojilo až v neskoršom veku. V roku 2003 sme sa rozhodli, že začneme spoločne obrábať prvé vinohrady a že skúsime urobiť niekoľko sto litrov vína. Víno sa nám podarilo – Müller Thurgau získal dokonca na Svätojurskej výstave vína Šampióna, a tak sme v nasledujúcom roku zvýšili produkciu.

V roku 2005 sme spoločne nafľašovali prvé víno pod značkou Dubovský a Grančič.

Všetko úsilie venujeme rozvoju vinohradov. Doteraz sa nám podarilo získať takmer 12 ha vlastných alebo prenajatých vinohradov vo Svätom Jure. Dlhodobé priateľstvo so Štefanom Šimonkom zo Svodína vyústilo do takmer familiárnej spolupráce. Štefan pre nás pestuje vo Svodíne hrozno na 4 ha vinohradov.

Naše vinohrady

Základom výborného vína je výborné hrozno. Preto kladieme obrovský dôraz na precízne obrábanie našich vinohradov s cieľom dosiahnuť špičkovú kvalitu dopestovaného hrozna. Veľa úsilia venujeme práve rozvoju vinohradov, vysadili sme už takmer 4 ha nových vinohradov, tým starším sme pomohli revitalizáciou prežiť. Rizling rýnsky z Novej Hory, Rizling vlašský z Turkov, Pesecká leánka z Gelnáru alebo Rulandské biele z Pancierov. To sú vinohrady, kde sa pestuje vinič nepretržite viac ako 1000 rokov. A vinohradníci vedia prečo…

Degustačná miestnosť a vinárstvo

Radi Vás privítame na degustácii vína priamo u nás vo vinárstve. Degustačná miestnosť má kapacitu 45 osôb. Termín degustácie si treba dohodnúť a zarezervovať vopred. Súčasťou každej degustácie je prehliadka pivnice s odborným výkladom. V prípade záujmu vieme spraviť degustáciu vína aj u klienta, možnosť organizovania riadenej degustácie v anglickom jazyku.

Ochutnajte to najlepšie zo Slovenska

V našej ponuke nájdete kolekciu kvalitných vín, ktoré prešli prísnym výberom najvyššej vinárskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte to najlepšie, čo naši vinári dopestovali a vytvorili s láskou.

Radničná 1, Bratislava
+421 918 664 992
Menu